Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

21 - 28 kwietnia 2024

1. Dzisiaj przypada IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu. Bóg zapłać za składane dziś ofiary.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. Jutro przypada kolejny dzień św. Rity. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity, które sprawowane będzie o godz. 17.30. Podczas nabożeństwa można uczcić relikwie św. Rity oraz skierować osobiste prośby do tej świętej, która oręduje za nami w sprawach szczególnie trudnych. O godz. 18.00 – Msza św. w intencji czcicieli świętej Rity. Mszy świętej porannej nie będzie.

4. We wtorek, przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. W czwartek przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje, więc w specjalnym nabożeństwie prosić będziemy o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

6. W przyszłą niedzielę comiesięczna kolekta na nasze parafialne inwestycje.

7. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj pomogli posprzątać kościół. W najbliższą sobotę od godz. 9.00 o taką pomoc proszę mieszkańców ul. Kruczka.

8. Zapraszamy do wzięcia udziału w IX Śląskiej Pieszej Pielgrzymce „Z buta po Miłosierdzie”. Pielgrzymka rozpocznie się 1 maja w parafii Bożego Ciała w Bytomiu – Miechowicach i zakończy się 4 maja w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Tegorocznym hasłem będą słowa Jezusa: „A ja was pocieszę”. Pielgrzymować można pieszo, biegowo lub duchowo. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej www.grom-milosierdzie.pl.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00