Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

24 września - 01 października 2023

1. Przeżywamy dziś XXV Niedzielę Zwykłą , ostatnią niedzielę września. Na każdego z nas czeka nagroda życia wiecznego w niebie. Trzeba tylko prawdziwie się nawrócić i zrozumieć, że Bóg nie chce śmierci grzesznika, bo umarł za wszystkich i dla wszystkich przygotował tę samą nagrodę – niebo. Ale ta nagroda jest Jego łaską, a nie naszą zasługą. Prośmy więc Boga o żywą wiarę, nadzieję i miłość. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. W piątek, 29 września, przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, jednakże tego dnia nabożeństwa różańcowego nie będzie. Z racji I niedzieli miesiąca na godzinę 15.00 zapraszam na nabożeństwo godziny miłosierdzia, podczas którego przedstawimy Bożemu Miłosierdziu za wstawiennictwem św. siostry Faustyny nasze osobiste podziękowania, prośby, intencje. Już dzisiaj zachęcam wszystkich, by wrzucać te intencje do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

4. Od następnego poniedziałku, 2 października zapraszam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali codziennie (oprócz sobót) o godz. 17.30, a w soboty o 8.30.Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

5. W przyszłą niedzielę, 1 października po Mszy św. o godzinie 10.30 – pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (klasa I ponadpodstawowa)

6. Również w przyszłą niedzielę, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Franciszka (4 października), który w szczególny sposób ukochał otaczającą nas przyrodę i wszystkie zwierzęta, o godz. 16.30, – przed kościołem błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów. Prosimy o przybycie z wszystkimi zwierzątkami domowymi, i nie tylko, by wspólnie modlić się w ich intencji oraz w intencji wszystkich ludzi, których zadaniem jest otaczać zwierzęta i przyrodę należną opieką. Podczas nabożeństwa będzie można złożyć dar w postaci karmy, środków czystości i innych prezentów lub dar finansowy dla zwierząt ze schroniska w Zabrzu.

7. Bóg zapłać mieszkańcom ulic Banacha i Hubera za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 zapraszam do pomocy w sprzątaniu mieszkańców z ul. Maszyńskiego.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00