Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

25 października - 01 listopada 2020 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XXX Niedzielę Zwykłą ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont dzwonów. Bóg zapłać za wszelkie złożone dziś ofiary.

2. Zgodnie z państwowymi ustaleniami dot. pandemii dla żółtej strefy – w naszym kościele może przebywać 112 osób, dla czerwonej strefy – jedynie 64. Nie popadajmy w panikę, ale postępujmy rozsądnie. Minimalizujmy zagrożenie dezynfekując ręce, zakrywając usta i nos i zachowując należyty odstęp. Bardzo o to proszę. Nie pogarszajmy sytuacji lekkomyślnością czy udawadnianiem swoich racji!

3. W środę w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

4. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 7.00, 8.30 i 10.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. O godz. 15.00 na naszym cmentarzu nabożeństwa różańcowego nie będzie (uwarunkowane decyzją księdz biskupa).

5. 1 listopada od godziny 12.00 i przez cały dzień następny we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny jeden raz i za jednego zmarłego. Należy być w stanie łaski uświęcającej i odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

6. W przyszły poniedziałek, 2 listopada będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i odwiedzać ich groby, a przede wszystkim zyskać dla nich odpust zupełny. Msze święte w naszym kościele o 7.00, 17.00 i 18.00. O 17.00 – Msza święta (zamiast modlitwy różańcowej) za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.

7. Od 3 do 8 listopada w nabożeństwie o 17.30 polecać będziemy Bogu dusze naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków. Dlatego ze względu na epidemię przełóżmy wizytę na cmentarzu na inny dzień - mamy na to aż 8 dni możliwych.

8. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

9. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj okazali pomoc w sprzątaniu kościoła. W przyszłą sobotę na godzinę 8.00 zapraszam chętnych, a szczególnie mieszkańców ulicy Kruczka.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00