Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

09 - 16 sierpnia 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę.Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

2. Dziś jeszcze można zyskać odpust Porcjunkuli. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz… i Zdrowaś Maryjo…, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.

4. W czwartek, 13 sierpnia o godzinie 19.00 zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie.

5. W piątek, 14 sierpnia przypada wspomnienie Maksymiliana Marii Kolbego (1894-1941), franciszkańskiego kapłana i męczennika obozu w Auschwitz, który dobrowolnie oddał życie za współwięźnia.

6. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

7. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów.

8. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

9. W przyszłą niedzielę, 16 sierpnia, przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas.

10. Dziękuję wszystkim okazującym pomoc w sprzątaniu kościoła i jednocześnie zapraszam do pomocy w każdą sobotę od godziny 8.00.

11. Przypominam raz jeszcze o obowiązku przestrzegania segregacji odpadów na cmentarzu parafialnym. Przypominam także, że jesteśmy zobowiązani bezwzględnie zakrywać usta i nos przez cały czas przebywania w świątyni! Miejmy na względzie zdrowie nasze i cudze i nie nośmy maseczek pod brodą albo pod nosem! Maseczkę można zdjąć jedynie podczas przyjmowania Komunii świętej. W razie trudności z oddychaniem można nosić przyłbice.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00